Bulut Hizmetlerimiz

Sanal Sunucu Hizmetimiz; Data Center Cluster’ı içerisindeki IBM/Lenovo fiziksel sunucular ve arkasında IBM/Lenovo Storage üzerinde çalışmaktadır. Tüm datalar Dual Controller Storage üzerinde durmaktadır ve fiber bağlantılar üzerinden çalışmaktadır. Sanal Sunucu hizmetimiz public cloud yada dedicated server hizmeti değildir.

DC İnternet Erişimi; Fortigate Aktif/Aktif Cluster Firewall üzerinde, 1Gbit hızında 2 farklı operatörden birbirine yedekli erişim devreleri üzerinden sağlanmaktadır. İnternet erişiminde bir kota bulunmamaktadır. Kiralanan her sunucu üzerinde Firewall ve DDOS koruması otomatik olarak aktif durumdadır. FortiGate Cluster Firewall’larımız üzerinden sadece istediğiniz portları port forwarding, nat yaparak güvenli erişim sağlanmaktadır.

Network Erişimi; 40Gbit Aktif / Aktif kesintisiz çalışan HP/Aruba Backbone Switch üzerinden sağlanmaktadır.


Kesintisiz Performans

Verimbulutta fiziksel sunucu altyapısı yeni nesil IBM/Lenovo sunucu ailesinden ürünler ile hizmet vermektedir.

Hypervisor,
VMware & HyperV

Verimbulutta sunucu altyapısı 1.000.000' dan fazla müşterinin seçimi olan VMware vSphere ve HyperV sanallaştırma platformları üzerinde çalışmaktadır.

Yüksek
İşlem Gücü

Verimbulutta sunucu altyapısı Intel Xeon E7 işlemci ailesi ile güçlendirilmiş IBM/Lenovo sunucular üzerinde hizmet vermektedir.

Güvenli
Performans

Verimbultta sunucular yüksek performanslı IBM/Lenovo Storwize Storage altyapısı üzerinde uygulama kullanımına göre seçilebilecek SSD SATA farklı disk havuzlarına sahip bir altyapı üzerinde hizmet vermektedir.

40 Gbps
Ağ Hızı

Verimbulutta üzerinde çalışan bulut sunucular HP/Aruba Switch’ler üzerinden iç ağda rakipsiz 40 Gbps hız ile veri aktarımı yaparak daha yüksek performans sağlar.

Firewall
DDOS
IPS/IDS

Verimbulutta üzerindeki bulut sunucuların güvenliği yüksek performanslı; Cluster Fortigate Firewall’lar ile sağlanmaktadır. Her sistem, öntanımlı olarak genel güvenlik duvarının arkasında çalışmaya başlar.

K2b Bilgisayar © 2019